Telefon Dinleme Yazılımları

Sandbox Hakkinda Her Sey

Sandbox Nedir?

Arkadaşlar biliyorsunuz ki bizim en büyük hit kaynağımız Google.Siteniz Google aramalarından çıkmıyor yada siteniz Google'da index almıyorsan bunun nedeni sandbox olabilir.Sandbox Google ın sitelere verdiği filtre cezasıdır.Sandbox un Türkçe anlamına bakarsak kum kutusu anlamına geliyor.Peki hangi siteler girer sandbox'a ?

Neden Sandbox'a Gireriz?►Çok fazla anahtar kelime kullanırsanız Google sitenizi spam olarak algılayacak ve sitenizi sandbox'a alacaktır.Sitenizde en fazla 260 karakter anahtar kelime kullanmalısınız.

►Sitenizden çok fazla dış link çıkışı yaparsanız Google sitenizi sandbox'a taşıyabilir.

►Sitenize PR (PageRank) değeri 0 olan sitelerden çok fazla backlink alırsanız.Google sitenizi bot kullanıyor olarak tanımlar ve sandbox'a taşıyabilir.

►Daha yeni açılmış sitenizde çok çok fazla backlink alırsanız (Büyük ihtimal bot yada parayla alıyorsunuz) Google sitenizi sandbox'a taşıyabilir.

►Sitenizde yayınladığınız içeriklerin hepsi yada büyük bir kısmı alıntı olursa Google sitenizi sandbox'a taşıyabilir.En fazla %30 kopya içerik almak uygundur.

►Aynı içeriği birden fazla yayınlarsanız Google sitenizi spam olarak algılar ve sandbox'a taşır.

Sandbox'tan Nasıl Çıkılır?Sandbox'tan çıkmak uzun süren ve zor bir işlemdir.Kesinliğinden de söz edilemez.Siteyi bakıma alıp uzun bir süre Google'ın unutmasını beklemek.Yada siteyi silip baştan özgün içeriklerle yeniden açmak en doğru yollardandır.Sandbox'tan çıkmayı başarısanız siteniz Google'da listelenmeye başlar ve ziyaretçi almaya başlarsınız.


Peki Ya Sandbox'taysanız.Sitem hiç ziyaretçi almıyor.Google'da index alamıyorum gibi sorularınız varsa sandbox'ta olma ihtimaliniz yüksektir.Fakat şunuda unutmamak gerekir sitenizin ziyaretçi alamama sebebi sadece sandbox değildir.

Sandbox SorgulamaBu siteden sandbox'ta olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Siteye gitmek için TIKLA

Peki bu sistem nasıl kullanılır:"Siteadınız.com look OK!"  gibi yeşil bir uyarı alırsanız korkmanıza gerek yok.Siteniz sandbox'ta değildir."siteadınız.com is possibly penalized or sandboxed by google !" Gibi kırmızı bir uyarı aldıysanız ne yazıkki Google sitenizi sandbox!a almış.Çalışmalara başlayıp ziyaretçi istiyorsanız sandbox'tan kurtulmalısınız.
İlgili Aramalar:google sandbox sorgulama,sandbox'tan nasil cikilir,sandbox hakkinda her sey,google ban,google filtre
Lütfen Yorum Yapınız :)

1 yorum:

  1. Kısa ve öz bence güzel anlatım güzel tanıtım teşekkürler.

    YanıtlaSil

Lütfen Yorum Yapınız.

 
Top